Обласна молодіжна творча спілка
художників та мистецтвознавців

Заходи

На Житомирщині одночасно буде випечено 25 тисяч медових пряників"

Обласна молодіжна творча спілка художників та мистецтвознавців за підтримки Облдержадміністрації планує у грудні 2011 року провести масштабний захід для дітей та молоді, спрямований на відродження давніх поліських традицій, формування в учасників національної свідомості, любові до свого народу.

До проекту планується долучити різні навчальні заклади - дитячі садки, школи, ПТУ, коледжі, університети й в один і той же день та час за одним рецептом почати випікати різдвяні медові солодощі.

Сподіваємось, що це буде своєрідний РЕКОРД УКРАЇНИ й захід потрапить в однойменну книгу. Різдво - одне з найулюбленіших свят українців. Багато звичаїв, вірувань й обрядів пов'язано з ним, та мало кому відомо, що напередодні Різдва наші предки традиційно випікали медові пряники, котрими не тільки частували гостей, а й прикрашали новорічні ялинки; пряники дарували рідним, знайомим, знедоленим.

Саме з цим звичаєм і планується познайомити якнайбільше людей протягом проекту. До проекту планується долучити мінімум 100 навчальних закладів, що залучать до процесу виготовлення пряників приблизно 50 учасників, кожен з яких зліпить мінімум по 5 пряників, тоді на Житомирщині одночасно буде випечено 25 тисяч медових пряників.

Медові пряники будуть випікатися в їдальнях навчальних закладів з допомогою кухарів, які виконуватимуть основні роботи з приготування випічки. Діти та молодь будуть лише виліплювати фігурні пряники під керівництвом педагогів з дотриманням санітарно-гігієнічних вимог.

У кожному навчальному закладі буде створена лічильна комісія на чолі з її керівником. Після закінчення випікання солодощів, комісії повинні будуть зафіксувати кількість учасників та випечених під час проекту пряників й передати результати протягом години до головної лічильної комісії (на бланках організації завірені печатками й підписами уповноважених осіб). Головна лічильна комісія й підведе остаточні підсумки експерименту.

Частиною випечених пряників буде прикрашена новорічна ялинка.

В рамах проекту, напередодні заходу, на початку грудня 2011 року, будуть проведені консультаційні семінари для керівників проекту в навчальних закладах.


Запрошуємо бажаючих прийняти участь у заході.Куратор проекту - Інна Величко
Довідки за тел. 460-760, 0677235382розміщено: 19 листопада 2011


© 2008-2021 Обласна молодіжна творча спілка художників та мистецтвознавців (м.Житомир)


  
  старт: березень 2008