Обласна молодіжна творча спілка
художників та мистецтвознавців

Заходи

Свято жнив у с. Городське

ОБЛАСНА МОЛОДІЖНА ТВОРЧА СПІЛКА
ХУДОЖНИКІВ ТА МИСТЕЦТВОЗНАВЦІВНа минулому тижні святом зажинок розпочалися жнива в селі Городське Коростишівського району.

Три роки тому в цьому селі члени Обласної молодіжної спілки художників та мистецтвознавців отримали у подарунок стареньку хату під стріхою, щоб організувати в ній культурно-мистецький центр. Своїми силами вони відреставрували цю хатину XIX сторіччя. Але для повного її відродження у старовинному вигляді було потрібно виростити жито, щоб зробити покрівлю такою, якою вона була колись - з соломи. Так, з відродженням хати молоді митці замислились і про відродження старовинних звичаїв та обрядів.За старовинними звичаями збір нового врожаю розпочинався святом зажинок, у якому брали участь всі жителі села. На край поля стелилася скатертина, на якій ставили хліб та сіль, глек з квасом та різноманітні їства. Найстарша та найбільш шанована господиня з молитвою розпочинала жнива. Гострим серпом вона починала жати жито. З перших колосів поряд зі скатертиною викладався хрест. А потім молоді дівчата виходили з серпами у поле та розпочинали жати, в'язати снопи та складати їх у своєрідне коло навколо хліба. Цей обряд символізує поклоніння духам полевим, жертвопринесення ниві. Завжди жнива супроводжувалися піснями.


Ансамбль Городчаночка

Господарі свята у селі Городське - члени ОМТСХМ - запросили на нього і своїх добрих сусідів по хаті, і студентів Житомирського державного університету ім. Івана Франка, й учнів художньої студії "Школа живопису" та інших своїх друзів.

Завітали на свято врожаю й начальники Житомирського обласного та Коростишівського районного управлінь культури В. М. Врублевський та Т. М. Топенчак, заслужений художник України Ю. К. Камишний, декан соціально-психологічного факультету ЖДУ О.Л. Музика та інші викладачі, педагоги, музиканти.

Добрими піснями прикрашали свято фольклорні колективи: жіночий ансамбль "Скарбничка" з м. Коростишіва, Зразковий ансамбль сопілкарів "Водограй" з м. Житомира, народний жіночій ансамбль "Городчаночка" з с. Городське.

Жнива тривають, а по їх закінченню планується провести у селі велике свято "Обжинки".


Ансамбль Скарбничка і художник Камишний


Сопілкарі
Хата в с.ГородськеІ.А.Величко - Голова ОМТСХМрозміщено: 23 липня 2010


© 2008-2021 Обласна молодіжна творча спілка художників та мистецтвознавців (м.Житомир)


  
  старт: березень 2008