Обласна молодіжна творча спілка
художників та мистецтвознавців

Заходи

"Вклонімося додолу віночку золотому"

Свято врожаю


ОБЛАСНА МОЛОДІЖНА ТВОРЧА СПІЛКА
ХУДОЖНИКІВ ТА МИСТЕЦТВОЗНАВЦІВ21 вересня 2010 року в с.Городське, Коростишівського району, в рамках обласної програми для молоді"Збереження старих добрих хліборобських звичаїв" за ініціативи Обласної молодіжної творчої спілки художників та мистецтвознавців відбулося традиційне українськоме свято врожаю "Вклонімося додолу віночку золотому".

Організатори свята провели в селі художню виставку "Під стріхою", Заслуженого художника України Юрія Камишного, театралізовану ходу селом, виставку композицій з квітів та овочів, конкурс серед господарів на найбільші вирощені овочі, святковий концерт. У святі брали участь артисти Житомирської філармонії, зразковий ансамбль сопілкарів "Водограй", народні жіночі колективи "Скарбничка" з м. Коростишева та "Городчаночка" з с. Городське.

Для обміну досвідом, на свято були запрошені усі керівники клубних закладів Коростишівського району.
Бурхливий розвиток промисловості за останнє століття негативно відбилося на багатьох звичаях, котрі формувалися століттями нашими пращурами.

Протягом літа, в Культурно-мистецькому центрі "Поліська хата", що у с. Городському молоді художники та студенти, переважно жителі міста, разом з молоддю села збиралися на своєрідні жнива. До них долучилися відомі люди області - художники, музиканти, мистецтвознавці, політикіи, тощо. За старовинними традиціями, з місцевих природних матеріалів, молодь села та міста протягом літа працювала на полі: жали жито серпами та молотили ціпами за народними традиціями та обрядами з допомогою старожилів села. Свято "Вклонімося додолу віночку золотому" стало фінальним святковим дійством, що пройде за всіма пишними традиціями нашого народу.

І.А.Величко - Голова ОМТСХМрозміщено: 02 лютого 2011


© 2008-2021 Обласна молодіжна творча спілка художників та мистецтвознавців (м.Житомир)


  
  старт: березень 2008