Обласна молодіжна творча спілка
художників та мистецтвознавців

Заходи

Науково-презентаційний тур музеями Житомирщини

14 листопада 2017 року відбувся науково-презентаційний тур по успішним центрам музейного типу, що проводився в рамках проекту "Створення нових сучасних центрів музейного типу - крок до підвищення туристичного іміджу Житомирщини", що реалізовується Обласною молодіжною творчою спілкою художників та мистецтвознавців за підтримки Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Житомирської ОДА.

Мета заходу - популяризація успішних недержавних центрів музейного типу, як взірців до наслідування, підтримка нових ініціатив та проектів, спрямованих на підвищення туристичного іміджу Житомирщини. Учасниками заходу стали представники ЗМІ, об'єднаних територіальних громад та управлінь культури Житомирщини, науковці, митці, студенти житомирських вузів, ініціативні громадяни.
Програмою туру було передбачено відвідування декількох успішних недержавних музеїв, серед яких музей "Ремісничий двір" (м. Житомир), "Музей поліського рушника", "Музей льону" та "Музей села Рижани" (Хорошівська ОТГ), "Музей Миклухо-Маклая" (Малинський лісотехнічний коледж, с. Гамарня)."Ремісничий двір" став гарним початком туру. Його засновник Федір Євтушенко провів екскурсію музеєм старовинного інструменту, розповів про його історію. Кожен рік в експозиції музею з'являється щось нове, нещодавно відкрився зал, присвячений здобуткам чеської общини на території Житомирщини. В цьому році музей вже відвідали близько 5000 чоловік.
В селі Рижани учасників туру гостинно зустріли представники міської громади на чолі з головою Хорошівської селищної ради Столярчуком Володимиром Володимировичем, його заступником Зіником Василем Івановичем та начальником відділу освіти Хорошівської селищної ради Шарменковою Тетяною Олександрівною. Директор Рижанської гімназії, Голяченко Світлана Григорівна та вчитель історії Сидоренко Альона Миколаївна й учні гімназії провели цікаву екскурсію музеєм льону, створеним в гімназії, розповіли історію села. Учасникам туру діти подарували зробленими під час майстер-класів обереги з льону. В музеї рушника його засновник, в.о. старости Рижанського округу Вербило Людмила Леонідівна познайомила присутніх з експозицією, в якій більше 130 старовинних рушників, та розповіла історію створення цього музею. В селі добре знають та зберігають його історію.

Директор Центру народних промислів та етнографії "Українська світлиця" Діна Данилівна Перетейко розповіла, як створювався центр, які перепони зустрілися на її шляху. Зараз цей приватний музей став родзинкою смт Іршанськ. Тут проводяться різні свята, в тому числі й "Свято колодія" (вже майже забуте народне свято), театралізовані дійства, тощо. Цей приватний музей може стати одною з цікавих точок маршрутів зеленого сільського туризму Житомирщини.
Трохи поблукавши лісовими дорогами, учасники туру нарешті добрались до с. Гамарня Малинського району, в якому знаходиться один з найстаріших учбових закладів області - Малинський лісотехнічний коледж. За ініціативою адміністрації закладу в ньому створений великий музей, в якому декілька залів, що розповідають історію учбового закладу, історію села та його мешканців. В 2015 році тут відкрився перший на Житомирщині музей Миколи Миклухи-Маклая. Викладач коледжу Лось Олександр Віталійович розповів, як виникла ідея створити музей Миклухи-Маклая. Річ у тому, що навчальний заклад розмістився на території садиби, у будинку родини відомого вченого. В створенні музею допомогли меценати та нащадки родини Миклухи-Маклая. На Житомирщині є що подивитися й чому здивуватись. Народні, приватні музеї та садиби можуть додати туристичної привабливості області.розміщено 17 листопада 2016

© 2008-2021 Обласна молодіжна творча спілка художників та мистецтвознавців (м.Житомир)


  
  старт: березень 2008